Objavte výhody elektronickej faktúry

Ekológia

Je šetrná k životnému prostrediu! Pri jej výrobe a doručení nie je potrebný žiadny papier, žiadna tlač, žiadna preprava či distribúcia autami.

Je zadarmo

Aktivácia aj doručovanie je bezplatné a nestojí ani cent. O elektronické doručovanie faktúry môžete požiadať aj telefonicky.

Plnohodnotný doklad

Elektronická faktúra je doručená na váš e-mail vo formáte PDF a je zároveň plnohodnotným daňovým dokladom.

Možnosť tlače

Ak faktúru budete potrebovať v papierovej forme z akéhokoľvek dôvodu, môžete ju kedykoľvek, jednoducho a rýchlo vytlačiť v tlačiarni.

Infografika zavoláme Vám

Objednajte si doručovanie
elektronickej faktúry ešte dnes

Keďže vďaka kiki už máte prístup k internetu, nič vám nebráni, aby vám faktúra prišla e-mailom.

Spôsoby úhrady faktúry

V hotovosti

Faktúru môžete zaplatiť v hotovosti počas otváracej doby v zákazníckom centre kiki v Dubnici nad Váhom. Za úhradu faktúry v zákazníckom centre kiki nie je účtovaný žiadný poplatok naviac.

Poštový poukaz

Faktúru môžete jednoducho zaplatiť poštovým poukazom na ktorejkoľvek pobočke Slovenskej pošty. Poštový poukaz (ak ste si vybrali tento spôsob platby) je súčasťou faktúry a je už predpísaný a stačí ho predložiť k úhrade na ktorejkoľvek pošte.

Príkaz k úhrade

Ak preferujete osobný kontakt s bankou, môžete využiť aj tento spôsob. Platbu môžete vykonať jednotlivým príkazom k úhrade každý mesiac alebo vkladom na náš účet v banke. Ak ste si vybrali platbu príkazom, je súčasťou vašej faktúry predpísaný príkaz k úhrade, ktorý stačí predložiť v banke.

Internet Banking

Tento spôsob úhrady vám odporúčame, ak využívate internet banking vašej banky. Prostredníctvom neho môžete kedykoľvek z pohodlia vášho domova či firmy vykonať platbu alebo si zriadiť trvalý príkaz.

Vzor faktúry s popisom

V tejto časti nájdete rôzne informácie od noviniek v našej ponuke až po dôležité upozornenia. 1. Informačný blok Podrobný a prehľadný rozpis všetkých poplatkov za služby, ktoré využívate vrátane obdobia a čísla zmluvy, ku ktorým dané poplatky patria. 2. Rozpis poplatkov Celková suma za služby uvedená vrátane DPH.Toto je suma, ktorú je potrebné uhradiť. 3. Celková suma k úhrade Tabuľka rozpisu sadzieb DPH (v zmysle zákona). 4. Rekapitulácia Poštová adresa, na ktorú vám posielame faktúry, alebo iné písomnosti 5. Korešpondenčná adresa Informácie o vašej osobe alebo firme, teda údaje, ktoré ste uviedli pri uzatvorení zmluvy o pripojení 6. Odberateľ Jedinečné číslo zákazníka, pod ktorým vás ako zákazníka evidujeme v našom systéme. Toto číslo zároveň slúži ako variabilný symbol pri úhradách faktúr 7. Zákaznícke číslo Dátum dodania služby určuje vznik daňovej povinnosti pre účely DPH. Dátum vyhotovenia faktúry je dňom jej vystavenia. Číslo faktúry je jedinečné číslo faktúry a slúži zároveň ako špecifický symbol pre účely úhrady faktúry (uvádzanie tohto čísla pri úhrade nie je povinné, ak ho však uvediete, pomôžete nám ľahšie a presnejšie identifikovať platbu) 8. Fakturačné údaje Tu nájdete prehľadný sumár všetkých údajov, ktoré sú potrebné pre správne zaplatenie faktúry 9. Údaje potrebné pre úhradu faktúry Kontaktné údaje a pracovná doba infolinky, kde môžete získať dalšie informácie k vašej faktúre 10. Všeobecné informácie Ak ste si zvolili spôsob platby príkazom resp. bankovým prevodom, nájdete v tejto časti predpísaný príkaz k úhrade. Na základe neho môžete vykonať platbu priamo v banke resp. môže slúžiť ako podklad pre zavedenie trvalého príkazu. Ak sa rozhodnete pre trvalý príkaz, ako variabilný symbol použite číslo zákazníka (toto číslo je nemenné). Zákaznícke číslo je štandardne predpísané ako variabilný symbol. Na základe neho budeme schopný vždy načas a správne identifikovať vašu platbu 11. Príkaz k úhrade V prípade, že ste si zvolili spôsob platby v hotovosti (poštovým poukazom) a zároveň vám posielame faktúru poštou, nájdete v tejto časti predpísaný poštový poukaz, ktorý stačí jemne oddeliť a predložiť na pošte k úhrade 12. Poštový poukaz

Otázky a odpovede

Prečítajte si tiež odpovede na najčastejšie otázky, ktoré sa nás pýtate.

Spôsob úhrady faktúry si vyberáte pri podpise zmluvy o poskytovaní služieb. Zaplatiť faktúru ale môžete spôsobom, ktorý vám aktuálne vyhovuje. Možete ju zaplatiť v hotovosti v zákazníckom centre kiki v Dubnici nad Váhom, poštovým poukazom na ktorejkoľvek pošte, vkladom na náš bankový účet, alebo prevodným príkazom cez internet banking. Nezabudnite uviesť správny variabilný symbol, aby sme vašu platbu vedeli identifikovať. Variabilný symbol je vaše zákaznícke číslo (6-miestne číslo) a tento variabilný symbol je každý mesiac rovnaký a nemenný.

Na každej faktúre je uvedený dátum splatnosti a znamená, že faktúra musí byť v tento deň uhradená. Ak platíte faktúru bankovým prevodom či už v banke alebo cez internet banking, odporúčame vykonať úhradu minimálne 2 dni pred dátumom splatnosti, aby bola platba pripísaná na náš účet včas. Ak uhrádzate faktúru prostredníctvom poštového poukazu v pobočke Slovenskej pošty, odporúčame vám ju uhradiť minimálne 4-5 dní pred dátumom splatnosti. Vzhľadom na zdĺhavý proces systému úhrad poštových poukazov dokážeme identifikovať vašu platbu až po 4-5 dňoch od vašej úhrady.

Aj napriek našej snahe o spoľahlivé doručenie sa môže stať, že vám faktúra nebude vždy doručená. Ak faktúru dostávate elektronicky, skontrolujte si priečinok nevyžiadanej pošty/spam prípadne skontrolujte, či vaša e-mailová schránka nie je preplnená. O opätovné doručenie faktúry môžete požiadať prostredníctvom infolinky 042 4459044 alebo e-mailom zaslaným na info@kiki.sk