kiki logo
× Internet Televízia Podpora Kontakt Dostupnosť

Pre firmu Pre developerov Optika pre bytové domy
Pre domácnosť Pre firmu Pre developerov Objednať

Aby u vás všetko fungovalo

Veľmi nám záleží na tom, aby ste boli s našimi službami spokojný. V kiki robíme všetko preto, aby naša sieť šlapala ako hodinky. Je preto dôležité vybrať správne zariadenie a zvoliť najvhodnejšie riešenie, aby aj vaša WiFi sieť fungovala spoľahlivo a pokrytie signálom bolo dostatočne kvalitné. Každá WiFi sieť sa v rôznom prostredí „správa“ špecificky. Je teda dobré vedieť niekoľko základných informácii.

1
Pomocou WiFi siete môžete pripojíť vo vašej domácnosti (vo firme) zariadenia jednoducho, bez ťahania kabeláže.
2
Silu WiFi signálu ovplyvňujú akékoľvek prekážky (steny, múry, kovové predmeny, atď.). Odporúčame vám kúpiť overené a kvalitné WiFi riešenie.
3
Bývate v bytovom dome alebo máte vo svojom okolí veľa susedov? WiFi siete sa môžu medzi sebou vzájomne prekrývať a rušiť.
4
Pri WiFi pripojení dochádza z povahy technológie ku stratám na rýchlosti. Čím viac sa „vzdialite“, tým viac dochádza k jej poklesu.

Porovnanie WiFi systémov

Pre rôzne členité a rôzne veľké priestory (byty, rodinné domy , atď) je nutné zvoliť vhodné zariadenie. Ak bývate v menšom byte alebo menšom rodinnom dome typu bungalov, a nebudete využívať program MAXI, obvykle bude stačiť, ak si zvolíte základný WiFi router. Ak bývate v členitom, väčšom byte alebo poschodovom rodinnom dome, odporúčame zvoliť si výkonnejší WiFi router alebo MESH systém. Ak si nie ste istý, naši technici vám pri inštalácii odporučia optimálne riešenie.
A naviac - podľa programu pripojenia, ktorý si zvolíte - vám na zariadenie poskytneme zľavu.

router

WiFi router

Štandardný WiFi router pokryje iba obmedzenú časť rodinného domu a niektoré miesta tak zostanú nepokryté WiFi signálom.

router

Router + Opakovač

WiFi opakovač síce zlepší signál v časti domu, avšak významne znehodnotí kvalitu a spomalí rýchlosť celej WiFi siete.

router

MESH systém

Ideálnym riešením pre vačšie byty alebo domy je MESH, ktorý spoľahlivo pokryje všetky miestnosti a zachová kvalitu WiFi.

Ako funguje MESH systém?

Jeden názov WiFi siete, jedno heslo. Potom sa môžete pohybovať kdekoľvek po dome či byte a streamovať hudbu, komunikovať cez chat alebo sledovať plynulo video. MESH systém DECO sa automatický postará o to, aby ste boli pripojený k správnej WiFi jednotke bez toho, aby ste si to uvedomili. A ak nájdete nepokryté miesto, alebo sa rozhodnete rozšíriť pokrytie tam, kde ste doteraz signál nemali, jednoducho pridáte ďalšiu WiFi jednotku. Pomocou aplikácie ju jednoducho integrujete do existujúcej siete a hotovo.

mesh 2x

2x MESH pack

Riešenie WiFi pokrytia pomocou dvoch MESH jednotiek odporúčame, ak je vaša obytná plocha domu/bytu cca 60 - 100m2.

mesh 3x

3x MESH pack

Riešenie WiFi pokrytia pomocou troch MESH jednotiek odporúčame, ak je vaša obytná plocha domu/bytu viac ako 100m2.

Ak je plocha, ktorú chete pokryť WiFi signálom väčšia ako 150m2 resp. priestory sú veľmi členité, s hrubými priečkami, môžete systém škálovať resp. rozširovať až do veľkosti 5 MESH jednotiek. V prípade rozsiahlych priestorov odporúčame individuálnu obhliadku a technický návrh WiFi riešenia s využitým centrálnej riadiacej WiFi jednotky a rádiových jednotiek (tzv. WiFi prístupové body).

Vyberte si správne WiFi zariadenie

Základný TP-Link router s 2.4GHz WiFi

zakladny router

Je vhodný do 1/2/3 izbového bytu resp. malého rodinného domu typu bungalov.


cena pre zákazníkov kiki
od 0 EUR

MikroTik router s 2.4GHz a 5GHz WiFi

vykonny router

Je vhodný pre väčšie byty a malé rodinné domy so sadrokartónovými priečkami.


cena pre zákazníkov kiki
od 30 EUR

TP-Link MESH systém 2.4 a 5GHz WiFi (2 pack)

mesh 2x

Odporúčame pre stredne veľké rodinné domy s hrubšími múrmi a pokrytie záhrady.


cena pre zákazníkov kiki
od 70 EUR

TP-Link MESH systém 2.4 a 5GHz WiFi (3 pack)

mesh 3x

Pre veľké rodinné domy s pokrytím záhrady, resp. pre stavby s hrubými múrmi.


cena pre zákazníkov kiki
od 120 EUR

Poradíme vám

Niekedy nie je jednoduché odhadnúť výber správneho zariadenia, ak nemáte odborné znalosti a skúsenosti. Okrem toho je dôležité zvoliť správne umiestnenie WiFi routra alebo rozmiestnenie MESH systému, aby ste dosiahli optimálne a kvalitné pokrytie WiFi signálom. Aj to je jeden z dôvodov, prečo inštaláciu pripojenia k internetu vykonávajú naši technici. Tí vám okrem samotného zriadenia internetu odporučia správny výber zariadenia a jeho vhodné umiestnenie. Pomôžu vám so správnym nastavením WiFi siete a nastavením zabezpečenia.

Otázky a odpovede

Prečítajte si tiež odpovede na najčastejšie otázky, ktoré sa nás pýtate.

Áno, samozrejme. Ak vám naši technici odporučia na základe obhliadky vhodnejší router, alebo MESH systém, môžete sa rozhodnúť pre zmenu.
Áno, samozrejme. Ak sa neviete rozhodnúť pri objednávke a chcete si nechať poradiť od technikov pri inštalácii, máte aj túto možnosť. Požiadajte ich pri inštalácii a ukážte im, ktoré priestory chcete pokryť WiFi signálom. Naši technici vám odporučia vhodné zariadenie a jeho umiestnenie v priestore.